اموزش فتوشاپ به زبان ساده

مرحله 1:برای ساخت یک صفحه جدید در ابتدا از منو File گزینه New (ctrl+N ) را انتخاب و مطابق تصویر اندازه و سایر مشخصات را تعریف کنید.
کارت ویزیت به صورت رایج در دو ابعاد 5/8 × 8/4 (سایز کوچک) و 9×6 ( سایز بزرگ) چاپ می گردد. ، نوع رنگ آن را CMYK انتخاب کنید،( تمام فایلها برای ارسال به چاپ حتما باید CMYK باشد.

مرحله2: برای اینکه بکراند کارت ویزیت شما به صورت تک رنگ یا سایه روشن باشد می توانید:
الف) در قسمت toolbar در قسمت پایین رنگهای مورد نظر خود را انتخاب و با ابزار Gradient Tool در بکراند سایه روشن ایجاد کنید.

ب‌) در قسمت toolbar روی گزینه Pain Buscet کلیک کرده و با کلیک کردن روی دکمه چپ موس رنگ انتخاب شده را به روی بکراند قرار دهید.

مرحله 3:باید لوگو را در جای مناسبی از کادر کارت ویزیت قرار دهید.
لوگوی مورد نطر را انتخاب و روی کادر کارت ویزیت قرار دهید. اگر بکراند لوگوی شما سفید باشد بهتر است. بعد از اینکه لوگو را به صفحه کارت ویزیت منتقل کردید. برای اینکه بکراند لوگو مشخص نباشد باید روی پالت Layers گزینه Multiplay را انتخاب کنید. کلیک راست کنید تا لوگوی شما بدون بکراند دیده شود.

مرحله 4: اگر می خواهید کارت شما بکراند تصویری داشته باشد، می توانید یک تصویر مناسب و یا بکراند تکسچر انتخاب و روی صفحه کارت ویزیتتان منتقل کنید و نوع لایه را Color Burn انتخاب کنید ( می توانید از سایر گزینه ها نیز انتخاب کنید)

مرحله 5: حالا باید متن کارت ویزیت را در صفحه کارت ویزیت تایپ کنید، اگر برنامه فتوشاپ شما فارسی باشد می توانید به صورت مستقیم در فتوشاپ فارسی را تایپ کنید. برای انتخاب رنگ ، فونت و سایز فونتها به تصویر دقت کنید.

در صورتی که میخواهید متن شما از زیباتر باشد می توانید از پالت Layer گزینه Layer Style را انتخاب و Shadow (سایه) به متن بدهید و یک Stroke با رنگی متفاوت ایجاد کنید.

برای دریافت سایر مطالب آموزشی به سایتwww.afragraphic.ir مراجعه فرمایید

/ 0 نظر / 20 بازدید